“Anadolu’nun Genç Yüzleri Bilişimle Aydınlanıyor” Başarılı ve Genç Beyinler Yedinci Kez Bilişimle Buluştu

30.07.2018

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index, “Anadolu’nun Genç Yüzleri Bilişimle Aydınlanıyor” staj programının bu yıl yedincisini düzenledi. Şirket, her yıl düzenlediği bu programla Anadolu’daki üniversite öğrencilerine eğitim gördükleri alanda mesleki gelişim imkânı sağlamasının yanı sıra dinamik insan kaynağını doğru yönlendirerek sektöre de büyük katkı sunuyor.

30 yıla yakın bir süredir Türk bilişim sektöründe “Geleceğin teknoloji dağıtım grubu” vizyonuyla hareket eden ve hâlen 200’e yakın dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapan Index Grup, sosyal sorumluluk alanında yaptığı çalışmalarla da ülkemize önemli değerler kazandırıyor. Şirket, 2012’den bu yana gerçekleştirdiği “Anadolu’nun Genç Yüzleri Bilişimle Aydınlanıyor” staj programının yedincisini temmuz ayı içinde gerçekleştirdi. Index Grup bu yıl da başarılı ve meraklı üniversite öğrencilerini bilişim dünyasıyla buluşturdu.

Index Grup şirketlerinde temmuz ayı süresince bilişim sektöründe profesyonel hayatı deneyimleme fırsatı bulan öğrenciler, hem İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşama hem de İstanbul’un tarihi ve kültürel zenginliklerini, düzenlenen turlarla yakından tanıma şansını yakaladı. 

Bu proje kapsamında altı yıldır özellikle staj kurumu bulma açısından sınırlı seçeneklere sahip Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki üniversite öğrencilerine kapılarını açan Index Grup, onlara eğitim gördükleri alanlarda kurumsal hayatın içinde uygulama yapma imkânı sağlıyor. Kurumsal sürdürülebilirliğin, ekonomik kazanımın yanı sıra çevreye ve topluma değer katmakla yakalanabileceği bilinciyle hareket eden şirket, “Anadolu’nun Genç Yüzleri Bilişimle Aydınlanıyor” staj programıyla aynı zamanda Türkiye’nin farklı bölgelerindeki değerli insan kaynağını bilinçli bir biçimde yönlendirerek bilişim sektörüne önemli katkılar sağlıyor. 

“Anadolu’ya odaklanarak gençlerimize kariyer anlamında fırsat eşitliği sunuyoruz”
Projeleriyle ilgili konuşan Index Grup İnsan Kaynakları Direktörü Veli Bozan, insan kaynaklarının temel amaçlarının verimliliği artırmak ve kurumu doğru çalışanla buluşturarak işgücü devrini azaltmak olduğunu vurguladı. Bu projeyle Anadolu’da eğitim alan üniversiteli gençlerle önemli bir bağ kurduklarını ifade eden Bozan, sözlerine şöyle devam etti: “Geleceğin Index Grup çalışanı profiliyle bu proje sayesinde tanıştığımızı söyleyebilirim. Büyük şehirlerdeki başarılı öğrenciler gibi Anadolu’nun bütün bölgelerinde de pek çok başarılı öğrenci bulunuyor. Anadolu’ya odaklanarak gençlerimize kariyer anlamında fırsat eşitliği sunuyoruz. Sektörünün öncüsü bir kurumsal şirkette staj yapabilme imkânının, gençlerimizin kariyerlerini doğru yönlendirebilmeleri açısından son derece önemli bir rehber niteliğinde olduğunu biliyoruz. Bir ay süresince gençlerimize kurum kültürünü aşılıyor, onların şirket değerleriyle tanışmalarını sağlıyoruz. Altı yıldır büyük bir heyecanla sürdürdüğümüz projemizi önümüzdeki yıllarda da gençlerimizle buluşturmaya devam edeceğiz.”