Merhaba bu bildirim mesajı

Teklos Teknoloji Lojistik A.Ş

Hizmetlerimiz

Depolama Hizmetleri

Lojistik hizmetlerin en temel süreci olan depolama konusunda da Teklos Lojistik, Şekerpınar bölgesinde, TEM otoyolu Şekerpınar çıkışında bulunan 25.000 m2’lik lojistik merkezinde hizmet vermektedir. A sınıf olarak inşa edilmiş bulunan merkezde paletli ürünler için geniş paletli raflama alanı ile, küçük ürünler için geniş iki katlı mezanin sistemli depolama alanları yaratılmıştır. Ürünler depoya girişinden başlamak üzere raflara kaldırılmasında, siparişlerin toplanmasında, paketlenmesinde, sevk araçlarına yüklenmesine kadar geçen süre içinde el terminalleri ile takip edilmekte ve depo yönetim yazılımı ile raporlanmaktadır.

 

Teklos Lojistik Merkezinde küçük montajlar, takım yapma, katalog ve garanti belgesi yerleştirme, yeniden paketleme gibi katma değerli hizmetler de verilmektedir. 

Yurt İçi Dağıtım

Teklos Lojistik, müşteri taleplerinin en hızlı ve ekonomik şekilde karşılanması için, siparişlerin hazırlanmasından, talep sahibine ulaştırılmasına kadar geçen taşımacılık sürecinin de önemini dikkate almaktadır. Teklos Lojistik Merkezinde sevk için hazırlanan ürünler, her sabah sevk adreslerine göre, planlanan çıkış saatlerine uygun olarak, Teklos Lojistiğin öz mal araçlarına dağıtım noktalarına uygun rotalarda yüklenmekte ve yola çıkartılmaktadır. Dağıtımda kullanılan tüm araçlar araç takip sistemi ile on-line takip edilmekte, günlük 300 adedi aşan noktaya teslim edilmektedir. Teslimler sadece İstanbul içindeki birinci derece müşterilere değil, müşterilerin istedikleri adrese de teslim edilebilmektedir. Teslim öncesi müşterilere SMS veya e mail ile ön teslim bilgisi de verilmektedir. Şehirlerarası teslimatlar için Teklos Lojistik Merkezi içinde yer alan anlaşmalı kargo şirketi ile çalışılmakta ve teslim süresi hızlandırılmakta, hatalar önlenmektedir. 

Lojistik Süreç Yönetimi

Teklos Lojistik hizmetler sunmak için kurulmuş bir şirket olarak sadece depolama ve dağıtım hizmetleri vermek dışında, tedarik zincirindeki hammaddeden tüketime kadara uzayan tedarik zinciri sürecindeki tüm hizmetleri “ kapıdan kapıya” yerine getirmeyi amaçlamaktadır. Yurt dışından veya içinden ürünlerin taşınmasını, gümrük hizmetlerini, depolamasını, depo için katma değerli hizmetleri, stok yönetimini, dağıtımını, iade yönetimini, servis lojistiğini birbirine bağlı bir şekilde sağlamayı amaçlamaktadır. Bu amaca göre yapılanmış olup,  hizmet vermektedir.

Hizmet verdiği firmalarla stratejik ortaklık çerçevesinde çalışmakta, tedarik zincirleri içindeki lojistik hizmetlerde ürün ve hizmet bazında yoğunlaşarak gerek ölçek ekonomisinden, gerek teknik alt yapısının gücünden yararlanarak hizmet kalitesini, hızını arttırmak ve maliyetlerini minimize etmeyi amaçlamıştır.