Despec AŞ, Dağıtımını Üstlendiği Aqara’nın Çözümleri ile Evlerin Konforunu Artırıyor ve Enerji Tüketimini İyileştiriyor

24.11.2022

1998 yılından bu yana Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index Grup çatısı altında Türkiye’yi dijital çağın yeni teknolojilerine ait yaratıcı markalarla buluşturan Despec AŞ, Aqara markalı akıllı ev çözümlerinin Türkiye’deki kullanıcılarla buluşmasını sağlıyor. Aqara’nın çözümleriyle evler daha konforlu oluyor, kullanıcılar evlerini uzaktan kontrol edebiliyor ve enerjiyi daha verimli kullanarak bütçeye ve doğaya katkı sağlıyor.

Despec AŞ, Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği Aqara markasının akıllı ev çözümleriyle kullanıcıların evlerini uzaktan kontrol edebilmelerini ve evde daha konforlu olmalarını sağlarken enerji tüketimine de katkıda bulunuyor.

Akıllı evler günümüzde ısı ayarlama, ışığı ve perdeleri açma ve kapatma gibi işleri otomatikleştirerek enerjinin boşa harcanmasını engelliyor ve böylece enerji tasarrufu sağlıyor. Bu sayede akıllı ev ürünlerini kullanan bireyler gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanabilir bir dünya bırakmaya katkı sağlayabildikleri gibi maliyetlerini de iyileştirebiliyor.

Hareket sensörü, cam ve kapı sensörleri, kameralar, perde toplayıcıları, su ve gaz kaçağı sensörleri, sıcaklık ve nem sensörleri gibi Aqara’nın kolayca monte edilebilen ürünleri, markanın kendi uygulamasının yanı sıra Apple HomeKit, ogle Assistant ve Amazon Alexa gibi sıkça kullanılan üçüncü parti uygulamalarla da uyumlu. Beş yıla varan batarya ömrüyle enerjiyi verimli bir şekilde kullanmak gibi imkanları sayesinde Aqara’nın yirmi milyondan fazla aktif cihazının otuzdan fazla küresel tasarım ödülü bulunuyor.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Despec AŞ Genel Müdürü Emrah Küçükgirgin, “Enerjimizi verimli kullanarak gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak hepimizin sorumluluğu. Bu noktada akıllı ev çözümleri günlük işlerimizde kullandığımız enerjiyi büyük oranda azaltırken süreçleri de otomatikleştiriyor. Hem kullanıcıya hem de dünyaya sunduğu imkanlar sayesinde akıllı ev aletleri günden güne daha fazla tercih ediliyor. Türkiye’de tek distribütörü olduğumuz Aqara’nın gelişmiş çözümleri de ülkemizdeki evlerin ve iş yerlerinin enerji tüketimine büyük katkı sağlıyor. Biz de doğayı koruyan bu tercihlerin yaygınlaşmasında pay sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.