Despec AŞ Intenso’nun Türkiye'de Tek Distribütörü Oldu

25.02.2020

1998 yılından bu yana Index Grup çatısı altında bilişim teknolojilerinde tüketim malzemeleri distribütörü olarak faaliyet gösteren ve kendi kulvarının lider firması olan Despec AŞ, Alman markası Intenso’nun Türkiye’deki tek yetkili distribütörü oldu.

1998 yılında Almanya’da kurulan, depolama sektörünün lider markalarından Intenso, Index Grup'un 30 yıllık sektörel gücü ve güvencesiyle Türkiye pazarına girdi. Türkiye'nin önde gelen sarf malzeme ve aksesuar distribütörü Despec AŞ, Alman Intenso markasının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü oldu. Bundan böyle Intenso ürünlerinin satışı Despec AŞ’nin elektronik perakende ve online satış kanallarından yapılacak.

Başlıca ürün katerileri depolama aygıtları, bataryalar, güç kaynakları, kablosuz şarj cihazları, MP3 çalar ve dijital fotoğraf çerçeveleri olan Intenso’nun yelpazesinde 252 farklı ürün bulunuyor. 

Despec AŞ Genel Müdürü Emrah Küçükgirgin yeni işbirliğiyle ilgili şunları söyledi: “Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Intenso’yu portföyümüze dahil ettik. Temel misyonumuz, güçlü bir tedarik noktası olmak. Distribütörlük ise odaklandığımız tek alan. Bunu da dünya standartlarında yapmaktan gurur duyuyoruz. Portföyümüzü kendi alanlarında lider markalarla genişletmeye devam edeceğiz.”