Mert Ekmekçibaşı, Netex AŞ’nin Genel Müdür Yardımcılığına Yükseldi

07.03.2023

Türkiye'nin lider katma değerli teknoloji ürünleri distribütörü Netex AŞ, Mart 2020’den beri ekibinde İş Birim Müdürü olarak yer alan Mert Ekmekçibaşı’nın genel müdür yardımcıları arasına katıldığını duyurdu. Ekmekçibaşı, yeni görevinde sorumlu olduğu markalar için iş geliştirme, çözüm ortaklarına katma değerli hizmetleri oluşturma ve satışları artırma alanlarında daha etkin rol alacak.

Türkiye'nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index Grup şirketlerinden Netex AŞ’de genel müdür yardımcıları arasına katılan isim Mert Ekmekçibaşı oldu. Mart 2020’den beri Netex AŞ’de İş Birim Müdürü olarak görev alan Mert Ekmekçibaşı artık sektörün önde gelen uluslararası markalarının stratejileri doğrultusunda yazılım, donanım ve güvenlik alanlarında ekosistemin büyümesine katkıda bulunacak.

Mert Ekmekçibaşı kimdir?
1999’da Eyüboğlu Koleji’nden ve 2005’te Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Mert Ekmekçibaşı, kariyerine 2007’de Akora Teknoloji’nin Lenovo Grubu Ürün Yöneticisi olarak başladı. 2009’da DataMarket Bilgi Hizmetleri’ne geçen ve 2010’a kadar Müşteri Yöneticisi olan Ekmekçibaşı, daha sonra Lenovo’nun Türkiye yapılanmasında Özel Sektör Müşteri Yöneticisi oldu ve 2013’e kadar bu görevde yer aldı. 2015’e kadar kurumsal ve kamu sektörünün PC satışlarından sorumlu yöneticisi olan Mert Ekmekçibaşı, 2015-2017 yılları arasında PC’nin yanı sıra sunucu tarafındaki satışları da yönetti. 2019’a kadar Lenovo bünyesinde görev alan Ekmekçibaşı, 2020’de İş Birim Müdürü olarak Index Grup bünyesindeki Netex AŞ’ye geçti.