Neteks Teknoloji, Vertiv Çözümlerinin Yetkili Distribütörü Oldu

15.11.2019

Network, güvenlik ve veri merkezi çözümleri alanında Türkiye’nin lider dağıtıcı firması Neteks Teknoloji, veri merkezi çözümleri sunan dünyanın öncü markalarından Vertiv ile işbirliği yaptığını duyurdu. Bu işbirliğiyle Neteks Teknoloji, Vertiv’in Türkiye’de en güçlü kanal ağına sahip distribütörü oldu.

Yeni nesil dijital dönüşüm projeleri için kritik önem taşıyan veri merkezlerine, güç ve ısı yönetimi çözümlerinin yanı sıra UPS ve kabinet gibi altyapı çözümleri sağlayan Vertiv, 30 yılı aşkın birikim ve teknolojilerinin kanala yayılması ve tedariğiyle ilgili dağıtım yetkisini Neteks Teknoloji’ye verdi. Neteks Teknoloji, bu ortaklıkla hali hazırda portföyünde bulunan altyapı çözümleri markalarına bir yenisini daha ekledi.

“Geleneksel çözümleri yeni nesil teknolojilerle entegre edeceğiz”
Vertiv ile yaptıkları işbirliğini değerlendiren Neteks Teknoloji Genel Müdürü Suat Sümer, Neteks’in mevcut ürün portföyüne tam anlamıyla entegre olabilecek bir markayı bünyeye katıyor olmanın önemine dikkat çekti. Gerek network ve güvenlik, gerekse de kablolama çözümlerine yönelik projeler üreten iş ortaklarına yeni bir satış kanalı yaratıyor olduklarına işaret eden Sümer, Vertiv ile yapılan anlaşmanın bu alanda “çapraz satış’’ fırsatlarının önünü açacağını vurguladı. “Artık geleneksel yapıdaki ürün ve çözümlerin, mutlak suretle yeni nesil teknolojilerle birleştirilerek sunulmasının gerektiğine inandığımız için Vertiv ile yapmış olduğumuz işbirliği, ticari motivasyonumuza da büyük katkı sağlayacaktır” dedi. 

“Etkin bir şekilde erişilebilir olmamızı sağlayacak”
BT alanında Türkiye’nin önde gelen distribütör firmalarından biri olan Neteks ile imzalanan distribütörlük anlaşmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Vertiv Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Ülke Müdürü Zekai Güler, “Vertiv olarak Türkiye pazarında 30 yılı geride bırakan bir altyapı ve tecrübeyle lider konumdayız. Türkiye bizim için çok önemli bir pazar ve dijital dönüşüm sürecinde büyük bir potansiyele sahip. Türkiye’nin bölgede geniş bir alanı kapsayan çok büyük bir gücü var ve aynı zamanda bir merkez olma özelliği bulunuyor. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Neteks ile imzaladığımız bu distribütörlük anlaşması kritik güç yönetimi, ısı yönetimi, altyapı izleme, BT yönetimi, entegre çözümler, kabin ve PDU güç dağıtım birimlerinin dahil olduğu kanal ürün ve çözüm portföyümüzün müşterilerimiz ve bayilerimiz tarafından çok daha etkin bir şekilde erişilebilir olmasını sağlayacak. Kanal portföyümüzü büyütme çalışmalarımızın bir parçası olan bu anlaşma, kanala olan bağlılığımızın en büyük göstergelerinden biri” dedi.